Badem Çocuk Anaokulu

Program

 • Sabah 07.30’da kapılarını açan Özel Badem Çocuk Anaokulu, akşam 19.00’a kadar hizmet vermektedir.
 • Yarım gün ve tam gün olarak eğitim hizmeti veren kurum 12 ay açıktır. Öğretim döneminin bitmesi ile yaz okulu olarak hizmetine devam etmektedir.
 •  Sınıflarda öğrenci sayısı; büyük gruplar için 15, küçük gruplar için 12, oyun gruplarında ise 6 ile sınırlandırılmıştır.
 • Uyku saatinin zorunluluk tutulmadığı okulda, dileyen çocukların dinlenmeleri için uyku odası bulunmaktadır.

Okul-Aile İlişkisi

 • Öğrencilerin günlük yemek, sağlık, uyku ve etkinliklere katılım durumu bilgilendirmeleri velilere mesaj yoluyla aktarılmaktadır.
 • Yılda 2 kez öğrencilerin bilişsel, sosyal, duygusal gelişimlerine dair değerlendirmeler yapılarak velilere sunulur.
 • Ayda bir kez okul psikologu eşliğinde veli eğitimleri düzenlenir. Randevu sistemiyle yılda 4 kez psikologla görüşme yapılır.
Önceliğimiz Çocuklarımız

Yemek

 • Günlük ve taze olarak hazırlanan yemekler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak sunulmaktadır.
 • Ev yoğurdu, yazdan hazırlanan domates sosları ve tarhana ile çocuklarımız sağlıklı ve mevsimine uygun beslenmektedirler.
 • Öğrencilere farklı damak tatları kazandırmak için yöresel yemeklerde yemek menüsüne eklenmektedir.

Eğitim

 • Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim programının uygulandığı okulda, çok yönlü gelişimi destekleyen çoklu zeka modeli ve yaratıcılıklarını kullanacakları High Scope etkin öğrenme modelleri ile eğitim programı sentezlenmektedir.
 • Türkçe dilbilimi, matematik, fen ve doğa bilimlerinin yanı sıra İngilizce eğitimi verilmektedir. Halk oyunları, kodlama, dans, el sanatları, drama, spor branş dersleridir.
 • Anaokulunda 1-2 yaş çocuklar için oyun grubu bulunmaktadır. Çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmek adına okulda evcil hayvanlarla vakit geçirme imkanı sunulmaktadır.
İmkanlarımız

Önceliğimiz Çocuklarımız

Rs-service

Yemek

Yemeklerimiz geniş yemekhanemizde günlük ve taze olarak hazırlanır. Hazırlanırken çocuklarımızın damak tadı ve kalori ihtiyacı göz önünde bulundurulur. Sabah kahvaltılarımız açık büfe şeklindedir. Yemek bir kültürdür düşüncesinden yola çıkarak zaman zaman değişik kültürlere ve yörelere ait yemekler menümüze ilave edilir ve çocuklarımızın değişik lezzetleri tatmasına fırsat tanınır. Yemekte zorlama yoktur, teşvik edilerek, çocuklarımızın sağlıklı yeme alışkanlıkları kazanmalarına önem veriyoruz. Yemek sırasında yemek kuralları, sofra düzeni gibi günlük yaşam deneyimleri kazandırıyoruz.

Rs-service

Okul-Aile İletişimi

Okul ve ailenin ortak tavır ve anlayışta olması eğitimin sürekliliği açısından önem teşkil eder. İletişim, günlük takip çizelgeleri, e-posta yoluyla veya öğrencinin günlük yemek sağlık, uyku ve etkinliklere katılım bilgilerinin yazıldığı günlük takip çizelgeleriyle yapılmaktadır. Yılda iki kez hazırlanan gelişim raporları ile öğrencilerimizin bilişsel, sosyal, psikomotor, duygusal gelişimleri hakkındaki değerlendirme ölçekleri ve bilgiler hazırlanarak veliyle paylaşımda bulunulur.

Rs-service

Sağlık

Bulaşıcı hastalığı olan çocuklar, okula bir süre için gelmez, dinlenir. Dinlenme sürecinin ardından okula başlayabileceğine dair sağlık raporu ile okula tekrar başlar. Çocuğun rutin kullandığı bir ilacı varsa İlaç takip formu ebeveynler tarafından doldurularak, imzalanır ve grup öğretmenine teslim edilir. Veliye danışmadan asla ilaç verilmez. Kayıt esnasında alınan sağlık raporu aşı kartının fotokopisi ve çocukla ilgili bilinmesi gereken sağlık bilgileri dosyalanır. Kayıtlı öğrencilerden belli aralıklarla sağlık bilgileri tekrar istenerek, bu bilgiler güncelleştirilir.

Rs-service

Geziler

Geziler ünite konularını destekleyici ve eğitimin bir parçası olarak ay da iki kez düzenlenir. Geziye katılacak öğrencilerimizden veli izin belgesi alınmaktadır. Velinin imzalı onayı olmadan öğrenci bu geziye katılamaz.

Rs-service

Güvenlik

Öğrencilerimiz velisi tarafından daha önceden bildirmiş oldukları kimlikleri bildirilmiş muvafakat belgesi olan kişilere teslim edilir. Ebeveyn onaylı alacak kişinin kimlik bilgileri olmadan öğrencinin teslim edilmesine izin verilmez. Tüm okul çalışanları, olağanüstü durumlarda sorumluluklarıyla ilgili gerekli bilgi ve eğitime sahiptir.

Rs-service

Doğum Günleri

Okulumuzda doğum günlerimiz geniş terasımızda coşku ve heyecanla kutlanır. Okul idaresine kutlanmak istendiği bir hafta öncesinden bildirilir. Sürprizler, yarışmalar, müzik ve dans aktiviteleriyle renkli bir karnavala dönüşür.